Školské akcie

Slovo čo ma drží nad vodou.

V sobotu 27. apríla 2013 od 9.00 do 16.00 hod. sa uskutočnil JenisejFest. Deti si užili nafukovadlá, mobilný detský kútik, maľovanie na tvár, trblietavé tetovanie, mobilnú ZOO, vozenie na koňoch, množstvo súťaží, tvorivých dielní, uvidíte pracovať remeselníkov, ale aj grafiťákov. Na pódiu sa predstavil kúzelník WOLF ktorého všetci určite poznáte z karnevalu. Hudobná skupina Montana, Dorotka Tóthová .Vyhodnotili tiež literárnu súťaž Slovo čo ma drží nad vodou, nad ktorou prevzala záštitu viceprimátorka Mesta Košice Renáta Lenártová. Za túto literárnu sútaž si prevzala ocenenie žiačka Cirkevnej spojenej školy Annamária Kandrová, ktorá získala prvé miesto. Srdečne blahoželáme.

Deň narcisov

den_narcisov.jpg, 1,9MB
Deň narcisov je jednou z aktivít Ligy proti rakovine. Za sedemnásť rokov si získal Vašu dlhoročnú podporu, bez ktorej by sa nemohli realizovať či financovať po celý rok projekty a programy pre onkologických pacientov, ich blízkych i verejnosť. Motto tohtoročného Dňa narcisov bolo vyjadrené prostredníctvom posolstva „Prijmite kvietok nádeje – 12. apríla 2013“.

Viac

Ak ste si v tento deň pripli narcis, vyjadrili podporu onkologickým pacientom. Ak ste v tento deň aj prispeli, Váš príspevok umožnia Lige proti rakovine realizovať a financovať projekty a programy pre onkologických pacientov, pôsobiť v oblasti prevencie, podporovať klinické a výskumné projekty. V piatok, 12. apríla, ste mohli počas celého dňa v našom meste stretnúť dobrovoľníkov Ligy proti rakovine. Boli označení identifikátormi, vďaka ktorým bolo možné ich ľahko spoznať. Cirkevná spojená škola vyzbierala 435, €. Ďakujeme.


 
 

Basketbal žien

Fotoalbum

basketbal.jpg, 1,9MB Vďaka Inštitúcii hokejových štúdií (IHŠ) dostali žiaci našej školy možnosť pozrieť si „naživo“ basketbalový zápas žien. Žiaci z 3., 4. a 5. ročníka si tak dňa 11. apríla 2013 v Spišskej Novej Vsi mohli vychutnať zblízka tím GOOD ANGELES KOŠICE, ktorý patrí medzi štyri najlepšie v Európe. Zápas im budú pripomínať spoločné fotografie s domácim družstvom BKD Rücon Sp. Nová Ves, hosťujúcimi hráčkami z Košíc a taktiež autogramy niektorých hráčok. Tejto akcie sme sa zúčastnili spoločne so ZŠ Komenského 6 Spišské Vlachy a s podporou primátora Spišských Vlách p. Ľubomíra Fifika.

Lyžiarsky výcvik V Tatranskej Lomnici

Tento rok sme boli na lyžiarskom výcviku v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici / je často navštevované cudzincami- chodia tam Poliaci, Česi, Rusi, ale i Ukrajinci/ v marci. Mnohí si mysleli, že tam snehu už nebude, ale opak bol pravdou. Lyžiarske stredisko má svoj vlastný snežný systém, zjazdovky sú každý deň upravované ratrakmi. A zaujímavosťou je, že na svah vás vyvezie lanovka / je tam niekoľko lanoviek a dve z nich sú vyhrievané – 6 a 8 sedačková /. Na výber je niekoľko trás, po ktorých sa môže lyžovať.

Viac

Ubytovaní sme boli v hoteli Sasanka v troj – štvorposteľových izbách. Izby boli pekné. Každá mala svoju kúpeľňu / WC, sprchový kút /. Mali sme domácu stravu, keďže v kuchyni varili tety kuchárky z neďalekých dedín. Vytvorili sa tri družstvá.Pán učiteľ Baloga mal prvé družstvo, ktoré malo oblečené oranžové vesty. Pán riaditeľ viedol družstvo číslo dva zo zelenými vestami a tretie družstvo pani učiteľka Tondrová. Žiaci tohto družstva mali oblečené modré vesty. Prečo mali žiaci vesty? Aby boli viditeľní na svahu a učiteľ mal prehľad o každom z nich. I z lanovky bolo vidieť žiakov v rozlišovacích vestách ako lyžujú, či niektorý neopustil svoje družstvo, či nešiel inou trasou a akou rýchlosťou jazdil, či neohrozoval iných na svahu. Všetci žiaci z tretieho družstva zvládli koordináciu na lyžiach a naučili sa jazdiť v ľahšom i ťažšom teréne. Keďže lyžiarske stredisko má rôznu náročnosť svahov – sú tam dve náročnosti modrá / ľahká/ a červená / ťažšia /. Siedmaci a ôsmaci vo všetkých troch družstách mali možnosť si vyskúšať tieto náročnosti. Zvládli ich všetci žiaci. Tí, čo sa naučili lyžovať, zistili, že lyžovanie je veľmi príjemný a krásny šport. Lyžovanie si preto všetci vychutnali. Žiaci, ktorí sa zúčastnili lyžovačky v Tatranskej Lomnici odkazujú ďalším budúcim siedmakom a ôsmakom, aby sa nebáli prihlásiť na lyžiarsky výcvik, pretože určite všetci, čo nevedia, sa naučia lyžovať, že lyžovanie je krásny zážitok z prekonania svojho strachu a zdolania svahu. Stojí to za to!

Mgr. Monika Tondrová


Beseda s Pavolom Tondrom

Fotoalbum

beseda.jpg, 1,9MB Kňaz Pavol Tondra je rodákom zo Spišských Vlách. V súčasnosti pôsobí na misiách v meste Astana v štáte Kazachstan. Na prelome januára a februára 2013 prišiel na krátku návštevu svojho rodiska. Popri iných povinnostiach si našiel čas a 31. januára 2013 navštívil aj našu školu. Žiakom II. stupňa (5. – 9. ročník) priblížil život katolíckeho kňaza v Kazachstane.
 
 

Beseda s Pavlom Hudákom

Fotoalbum

plagat.jpg, 1,9MB Čas dospievania prináša mladým ľuďom mnoho otázok, na ktoré hľadajú odpovede. Dňa 16. apríla 2013 zavítal medzi našich deviatakov a ôsmakov kňaz Pavol Hudák. Počas prednášky i osobných rozhovorov im odpovedal na spomínané otázky dospievania. Beseda s názvom „Vzťahy a čistota“ medzi nimi zarezonovala práve tým, že otec Pavol odpovedal na tieto otázky priamo a jasne.  
 
 

Výchovný koncert „BEZSVEDOMIE“

Fotoalbum

(8).JPG, 2,1MB Názov výchovného koncertu „Bezsvedomie“ a hlavne jeho obsah odráža síce krutú, ale pravdivú realitu dnešných medziľudských vzťahov. Spevák Róbert Šimko (finalista súťaže Slovensko hľadá Superstar 3) spolu s ďalšími hudobníkmi nielen spievali, ale najmä pomáhali zamyslieť sa nad tým, aké je to naše svedomie. Výchovný koncert nám sprostredkovala agentúra LetArt (Boris Lettrich – skupina AYA) v Kultúrnom dome v Spišských Vlachoch.  
 

Deň detí 2013

Fotoalbum

den_deti.JPG, 1,9MB Každoročne 1. jún patrí deťom. Keďže tohto roku tento deň pripadol na sobotu, školské oslavy sa konali 4. júna. Aj keď počasie nám veľmi neprialo, nič to neubralo z radosti detí, ktoré po celé dopoludnie súťažili v rôznych disciplínach. Tie si pre ne pripravili vyučujúci v spolupráci so žiakmi deviateho ročníka. V jednotlivých súťažiach žiaci získavali žetóny, za ktoré si potom mohli nakupovať v bazári rôzne maličkosti. Napoludnie ich čakal chutný guláš pripravený rodičmi. Veríme, že deti si tento deň užili a potešili sa darčekmi, o ktoré sa sami pričinili.

Deń matiek

Fotoalbum

den_matiek.JPG, 1,9MB Tohtoročné oslavy Dňa matiek prebiehali na našej škole v utorok 7. mája. Telocvičňa školy sa pred 16.00 hod. zaplnila mamkami, ktoré sa prišli pozrieť na vystúpenie svojich detí. Celý program uvádzali sprievodným slovom žiaci IX. A – Veronika Šišková a Tomáš Michlík. Prváci sa poďakovali mamkám za lásku pásmom básní a piesňou, druháci tančekom, tretiaci svojou kvetinkovou scénkou, Timea Vaverčáková a Viktória Ľachová mamkám z lásky zaspievali. Program pokračoval dramaticko-tanečným pásmom žiakov dramatického a tanečného odboru ZUŠ. Okrem toho sme si mohli vypočuť klavírne skladby v podaní Laury Bašistovej a Martiny Dolnej. Na záver odznela modlitba vďaky za všetky matky. Deti s veľkou láskou obdarili prítomné mamičky aj malou pozornosťou.

Testovanie 9 2013

V tomto školskom roku žiaci deviateho ročníka úspešne absolvovali Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ s výsledkom:

matematika - 63,04%
slovenský jazyka a literatúra - 68,17%

Celoslovenský priemer:
matematika - 60,07%
slovenský jazyka a literatúra - 67,51%

Testovania sa zúčastnilo 46 deviatakov a dosiahli sme lepšie výsledky, ako bol celoslovensky priemer.
1 2
               
 
 
usspv.jpeg, 89kB

Umelecká škola Spišské Vlachy

erko.jpg, 212kB
Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

minedu.jpg, 212kB
Ministerstvo školstva