Okresné súťaže

„Ochranárik očami detí“

V mesiaci novembri sa naši žiaci zapojili do výtvarnej súťaže ,,Ochranárik očami detí“-maskot civilnej ochrany a čísla tiesňovej linky 112 v Spišskej Novej Vsi.V kategórii ,, Základné školy“ sa víťazkou stala Timea Kicková /4.roč./ a pekné tretie miesto obsadila Nina Krauzová /4.roč./ Obe práce postupujú do národného kola, ktoré sa uskutoční 10.12.2015. Srdečne im blahoželám a držím prsty.

Mgr. Slávka Lazorová

„Piráti krásy“

Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy vyhlásil už po druhýkrát recitačnú súťaž „Piráti krásy“. Cieľom tejto súťaže je rozvíjať vzťah k slovu ako kultúrnej, náboženskej a umeleckej hodnote a viesť žiakov k poznávaniu katolíckej umeleckej literatúry.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách: A kategória - prednes tvorby P.U. Olivu, M.Šprinca a J. Silan
                                    B kategória – prednes z tvorby autorov zameranej na osobnosť biskupa J. Vojtaššáka. (Tento rok si pripomíname 50. výročie jeho smrti )

Regionálne kolo diecéznej súťaže sa uskutočnilo 28.10.2015 v Poprade, kde našu školu reprezentovali Henrieta Filipová (VII. roč.), Viktória Kokoruďová (VIII.B) a Nikola Siváková (VIII.B) Týmto sa chceme poďakovať našim recitátorkám a Henriete Filipovej blahoželáme ku krásnemu 3. miestu.

Mgr. Lucia Balogová

Dekanátne kolo Biblickej olympiády

Po ročnej prestávke naša škola opäť privítala súťažiacich v dekanátnom kole Biblickej olympiády. Uskutočnilo sa 26. marca 2014. Zúčastnilo sa ho päť družstiev: ZŠ Kluknava, ZŠ Komenského 6 Spišské Vlachy, ZŠ Spišský Hrušov, ZŠ Školská Spišské Podhradie a domáci tím - ZŠ sv. Jána Krstiteľa Spišské Vlachy. Našu školy reprezentovali víťazi školského kola: Natália Ďugasová, Sofia Filipová, Ondrej Šmihuľa (všetci VI. A).

Do poroty zasadli: pán farár zo Spišských Vlách ThDr. PaedDr. ICLic. Jozef Šimurdiak, PhD. ako predseda poroty; ďalej bývalý spišskovlašský a terajší kluknavský pán kaplán Mgr. Valentín Kokoruďa a sestra Chantal (Mgr. Marta Fukasová), ktorá vyučuje v našej škole. Úlohy pripravovali pracovníci Diecézneho katechetického úradu Spišskej diecézy. Celkovo sa súťažilo v piatich kolách. Víťazom dekanátneho kola sa stala ZŠ Komenského 6 Spišské Vlachy. Víťazom blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v diecéznom kole Spišskej diecézy.
Tabulku si môžete pozrieť : TU
Prezentáciu si môžete pozrieť : TU

27.1.2013

Dňa 17.1.2013 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v AJ. Dominik Rusnák žiak 9.B triedy sa umiestnil na 3. mieste.

Vysledková listina OAJ kategória A1: Pozri

Jednota cup - OM v malom futbale žiačok ZŠ

11.JPG, 2,1MB V utorok 14. 5. 2013 dievčatá – futbalistky sa zúčastnili okresného finále súťaže Jednota cup – malý futbal žiakov ZŠ. Odohralo sa na ihrisku s umelým povrchom na štadióne AC LB SNV. Z prvej finálovej skupiny sa im žiaľ nepodarilo postúpiť ďalej do bojov o najvyššie umiestnenia. Na základe dosiahnutých výsledkov skončili celkovo na 7. mieste v okrese Spišská Nová Ves.

Školská hokejbalová a hokejová liga (ŠHHL)

shhl - logo.bmp, 72kB
Všeobecný popis súťaže: Školská hokejbalová a hokejová liga (ŠHHL) je organizovaná súťaž pre žiakov základných škôl pod záštitou IHŠ (www.shhl.sk). ŠHHL ako dlhodobý projekt oslovuje chlapcov a dievčatá bez rozdielov sociálneho zabezpečenia. Ďeťom na sídliskách a vidieku v celej spádovej oblasti ponúka športovú aktivitu nielen počas školského vyučovania, ale hlavne po jeho skončení.

ŠHHL ponúka zúčastneným mestám, resp. regiónom organizačné zabezpečenie súťaže, ako aj hokejovú výstroj pre deti zadarmo. Cieľom je návrat hokejbalu a ľadového hokeja medzi masové športy detí a mládeže na Slovensku. Mesto Spišské Vlachy je jedným z regionálnych centier tohto projektu a miestom zápasov je Poštová banka aréna.

ŠHHL – konečné poradie v v šk. roku 2012/2013

1. miesto kategória MLADŠÍ ŽIACI (5. – 6 . roč. ZŠ)
1. miesto kategória STARŠÍ ŽIACI (7. – 8. roč. ZŠ)
1. miesto kategória NAJSTARŠÍ ŽIACI (9. roč. ZŠ)