O škole

Z doterajších skúseností vieme, že je potrebné pomáhať deťom a mládeži sústavne rozvíjať fyzické, mravné a intelektuálne schopnosti. Ony majú právo byť vedení k správnemu mravnému úsudku a k dokonalejšiemu poznaniu a milovaniu Boha. Prítomnosť cirkvi v oblasti školstva sa prejavuje najmä v katolíckych školách. Katolícka škola utvára u svojho žiactva ovzdušie preniknuté duchom slobody a lásky podľa evanjelia. Umožňuje nám vychovávať ich v duchu kresťanskom. A čo naša škola ponúka? -Rozumový, duchovný, mravný, citový a fyzický rast žiakov. -Jednotné pôsobenie školy a rodiny vo výchove v kresťanskom duchu. -Možnosť vyučovania cudzích jazykov od 1. ročníka, v 5.-9.ročníku postupovať variantom s rozšíreným vyučovaním jazykov. -Možnosť využiť intenzívnu prípravu žiakov na prijímacie skúšky. -Možnosť rozvíjať talenty žiakov formou lyžiarskeho výcviku v 7. roč. a plávania v 3.,4.,6. roč., v matematike, práci s počítačom, krúžku výtvarnej výchovy, biblickom, basketbalovom, turistickom, rozhlasovom, v speve (spevokol Vlašanček). V rámci CZUŠ v hre na hudobný nástroj – klavír, akordeón, husle, gitara, flauta, v literárno-dramatickom a výtvarnom odbore. -Rozvoj literárno-dramatických schopností pri nacvičovaní programov a prostredníctvom časopisu SRDCE. Na našej škole vyučuje 24–členný kolektív pedagógov. Z nich 22 má požadovanú kvalifikáciu. Dve učiteľky študujú a jedna z nich v tomto školskom roku ukončí štúdium. Don Bosco nás všetkých vyzýva: „Pomáhajte vychovávať mládež!“ Táto výzva nás zaväzuje, aby sme priložili ruku k dielu. Nás učiteľov hreje pocit, že sa nám dostalo milosti podieľať sa pri výchove našej kresťanskej mládeže.