Krajské súťaže

Tri kroky do celoslovenského finále

logo

Fotoalbum

Každý určite pozná ruskú rozprávku o úbohej Nastenke, krásnom Ivanovi a škaredej Marfuši. Avšak niečo je predsa len iné a je to použitie jazyka. Tentokrát sme sa rozhodli tento príbeh predstaviť v anglickom jazyku, a na jeho dramatizáciu sme vybrali 10 detí. Tie boli vybrané podľa komunikatívnych zručností a ich ochoty učiť sa nové veci, ako aj urobiť niečo viac pre seba a pre školu.
Súťaž pod názvom Jazykový kvet je celoslovenská akreditovaná postupová súťaž pre deti a mládež od 4 – 19 rokov v prednese a dráme v rôznych jazykoch. Našim prvým krokom bolo zúčastnenie sa semifinálového krajského kola v Košiciach (24.3.2014), po ktorom nasledoval hneď druhý krok – postup do krajského finále (10.3.2014).

Viac

Zúčastnených škôl bolo neúrekom a trvalo celý deň, kým sa predstavili všetci. Keď prišli na rad naši žiaci, porota veľmi ocenila, akí sú výborní herci a ako sa snažili do toho vložiť čo najviac zo seba. Samotná spolupráca s nimi bola veľmi dobrá. Angličtinu majú naozaj radi a scenáre sa naučili rýchlosťou svetla; a musím povedať – občas boli dosť náročné.
Najkrajšou správou náročného dňa v Košiciach bolo vyhlásenie výsledkov – 1. miesto a postup do celoslovenského finále v Nitre (9.5.2014), čo bolo zároveň aj posledným, tretím krokom.
No a ako bolo v Nitre? Obsadili sme 2.miesto! Okrem samotnej súťaže sme si pozreli toto nádherné mesto, užili sme si kopec zábavy v obrovskom parku plnom atrakcií, navštívili sme hrad, z ktorého sa nám ponúkal výhľad na celé mesto a z druhej strany na Zobor. Pre všetky deti, ako aj pre ich pani učiteľku to bol jednak nezabudnuteľný zážitok a jednak bohatá skúsenosť.
Chcem sa veľmi poďakovať mojim šikovným ďeťom za to, čo dokázali, a to konkrétne: Alexandre Althovej, Laure Legátovej, Gorazdovi Šiškovičovi, Tamare Vaverčákovej (z 5.A); Lenke Kaľavskej, Ľubomírovi Kaľavskému (z 5.B); Erikovi Bekešovi, Michaele Čurillovej, Marcelovi Čurillovi (z 6.A); Lucii Novákovej (z 8.A).
Veľká vďaka patrí aj pánu Jozefovi Salajovi za jeho finančnú podporu, vďaka čomu sme mohli zabezpečiť všetko potrebné na cestu do Nitry.

Mgr. Jana Bekešová


               
 
 
usspv.jpeg, 89kB

Umelecká škola Spišské Vlachy

erko.jpg, 212kB
Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

minedu.jpg, 212kB
Ministerstvo školstva